понеділок, 24 жовтня 2011 р.

Доля космічного сміття, або Куди подівся супутник?

Досі невідомо, куди саме впали рештки супутника Rosat, який у неділю увійшов в атмосферу Землі. Однак загрозу космічного сміття не варто переоцінювати, радять експерти.

Дослідницький супутник ROSAT, за попередніми даними, у неділю вранці впав на Землю, однак досі достеменно не відомо куди саме. Експерти виходять з того, що більшість фрагментів супутника згоріли при входженні в атмосферу. Водночас, за припущеннями, близько 30 частин загальною масою 1,7 тонни могли приземлитися на поверхню планети. «Ми очікуємо потрібних даних»,- сказав Андреас Шютц, речник Німецького центру авіації та космонавтики. Поки буде зібрано всі необхідні результати може минути кілька днів.

Джонатан Макдауелл з Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics у Кембриджі вважає, що частини супутника могли впасти десь у Південно-Східній Азії. Траекторія польоту супутника проходила через два великих китайських міста, але «якби він впав у густонаселеному регіоні, то про це вже б повідомлялося», сказав Макдауелл. За даними Німецького центру авіації та космонавтики, супутник увійшов в атмосферу між 03.45 та 04.15 за центральноєвропейським часом. На те, щоб після цього моменту впасти на земну поверхню, йому залишалося до 15-ти хвилин часу.

Якби знати, де впаде

Для одного оберту навколо Землі супутник потребує 90 хвилин. Через таку високу швидкість дуже складно вирахувати точне місце його падіння. Супутник масою 2,4 тонни було запущено в космос з мису Канаверал 1990 року. До 1999 року він досліджував чорні діри та нейтроні зірки, а також шукав джерела рентгенівського опромінення у космосі.

Фрагменти супутників, які відпрацювали своє, регулярно падають на Землю. На орбіті накопичилося багато космічного сміття. Частка такого металобрухту упродовж останніх років постійно зростала. 2010 року, наприклад, на Землю «повернулося» приблизно 60 тонн такого металобрухту. За словами німецького експерта Мануеля Метца, щороку вчені фіксують входження в атмосферу від 60 до 80 тонн такого матеріалу. «Приблизно щомісяця «повертається» об'єкт, який потенційно може долетіти до Землі», - каже експерт і додає, що левова частка такого металобрухту згорає, не долетівши до поверхні планети.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15482356,00.html?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.